Kullanım Koşulları ve Şartları

İşbu koşul ve şartlar, dönem dönem değişiklik gösterse de, doğrudan veya dolaylı olarak (dağıtımcılar aracılığıyla) internet üzerinden, e-posta ya da telefon ile servis edilen tüm hizmetlerimizi kapsamaktadır. İnternet sitemize girmek, sitemizde gezinmek ve sitemizi kullanmak ve/veya bir rezervasyon yapmak amacıyla aşağıdaki koşul ve şartları (gizlilik sözleşmesi dahil) okumuş, anlamış ve kabul etmiş olduğunuzu teslim etmekte ve teyit onaylamaktasınız. Bu sayfalar, bu sayfaların içerik ve altyapısı ile bu sayfalarda ve bu internet sitesi aracılığıyla yayınlanan çevrimiçi tesis rezervasyon hizmeti (“hizmet”) Otel-booking.com ("Otel-booking.com", "bize", "biz" ya da "bizim") mülkiyetinde olup Monopoltur.com tarafından işletilmekte ve sağlanmaktadır. Aşağıda belirtilen koşul ve şartlar gereğince yalnızca sizin kişisel, gayri ticari kullanımınıza tahsis edilmiştir.

1. Hizmetimizin Kapsamı

Bu internet sitesinde biz (Otel-booking.com ve iştiraki olan (dağıtım) ortakları) her türlü geçici konaklama tesislerine (örneğin oteller, moteller, hosteller ve oda & kahvaltı tesisleri, toplu olarak "tesisler") odalarını rezervasyon amacıyla yayınlayacakları ve internet sitesinin ziyaretçilerinin benzeri rezervasyonlar yapabileceği online bir ortam sağlamaktayız. Otel-booking.com aracılığıyla bir rezervasyon yapmak amacıyla, rezervasyonu yaptığınız tesisle direkt (kanunen bağlayıcı) bir sözleşme yapmış olacaksınız. Rezervasyonunuzu yaptığınız andan itibaren, rezervasyonunuzun detaylarını ilgili tesise bildirmek ve tesis adına size bir teyit e-maili göndermek suretiyle tesisle aranızda münhasıran bir aracı ehliyetiyle hareket edeceğiz. Hizmetlerimizi yerine getirirken tebliğ ettiğimiz bilgiler tesisler tarafından bize sağlanan malumata dayanmaktadır. Esasen tesislere bir harici ağa erişim imkanı tanınması sonucunda tüm fiyatları, kontenjanı ve internet sitemizde görüntülenen diğer bilgileri güncellemekten bizzat tesislerin sorumlu olması temin edilmektedir. Hizmetlerimizi yerine getirirken makul ölçülerde yetenek ve titizlik sergiliyor olmamıza rağmen, bütün bilgilerin hatasızlığını, eksiksizliğini ve doğruluğunu tahkik ve taahhüt edemediğimiz gibi (bariz kusurlar ve dizgi yanlışları dahil) herhangi bir hatadan; (internet sitemizdeki muhtemel (geçici ve/veya kısmi) arıza, onarım, iyileştirme veya bakım çalışmaları ya da diğerlerinden kaynaklanan) herhangi bir kesintiden; kusurlu, yanıltıcı veya gerçek dışı bilgilerden veya bilgilerin iletilmemesinden sorumlu tutulmamız mümkün değildir. Tüm tesisler internet sitemizde yayınlanan (tasviri) bilgilerin (fiyatlar ve kontenjan dahil) hatasızlığından, eksiksizliğinden ve doğruluğundan her zaman mükelleftir. İnternet sitemiz, sitede bulunan herhangi bir tesisin kalitesini, hizmet düzeyini veya puanını tavsiye ve tasdik etmediği gibi, bu şekilde de değerlendirilmemelidir. Hizmetlerimiz sadece kişisel ve gayri ticari kullanıma açıktır. Bu yüzden internet sitemizde görüntülenen içeriğin veya bilginin, yazılımın, ürün ve hizmetlerin herhangi bir ticari veya rekabetçi faaliyet ya da amaçla tekrar satılması, derin bağlantıyla işaret edilmesi, kullanılması, kopyalanması, izlenmesi (örn. örümcek, kazıma) görüntülenmesi, indirilmesi ya da çoğaltılması kesinlikle yasaktır.

2. Fiyatlar ve En İyi Fiyat Garantisi

İnternet sitemizdeki fiyatlar oldukça rekabetçidir. Otel-booking.com internet sitesindeki tüm fiyatlar, internet sitemizde ya da onay amaçlı e-mailde aksi belirtilmediği müddetçe, konaklama süresince oda başına toplam fiyat olarak belirtilmekte olup, KDV ve diğer tüm vergileri (söz konusu vergilerde yapılacak değişikliklere tabi olmak suretiyle) içerir halde görüntülenmektedir. Lütfen rezervasyonunuzu yapmadan önce oda ve fiyat ayrıntılarını derinlemesine incelemek suretiyle tüm koşulları kontrol ediniz. Kur hesaplama aracı sadece bilgi amaçlı olup kesin ve gerçek zamanlı olduğu taahhüt edilemez; kurlar gerçekte farklılık gösterebilmektedir. Belirgin hata ve yanlışlar (dizgi yanlışları dahil) bağlayıcı değildir.

Tüm özel fırsat ve promosyonlar, bu şekilde adlandırılarak ifade edilmiştir.

3. Gizlilik

Otel-booking.com mahremiyetinize özen gösterir. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamıza göz atınız.

4. Ücretsiz hizmet

Sitemizde görüntüleyeceğiniz rezervasyon ücretine ek olarak herhangi bir ekstra ücret talep edilmez. Hizmetimiz ücretsizdir. Hizmetimiz için sizden ücret tahsil etmeyecek, oda fiyatına (rezervasyon için) ilave ücretler eklemeyeceğiz. Görüntüleyeceğiniz oda ücreti ödemeniz gereken tutardır.

5. Kredi kartı

Sistemimiz de kredi kartı ile peşin ya da taksit ödeme seçenekleri ile rezervasyon yapabilirsiniz.

Belirli fiyat ve fırsatlar söz konusu olduğunda rezervasyon yaptıktan ve onaylandıktan sonra kredi kartınızın tahsilata tabi tutulur. Lütfen rezervasyonunuzu yapmadan önce oda bilgilerini detaylı incelemek suretiyle benzer koşullar olup olmadığını tespit ediniz.

6. İptal

Bir tesiste rezervasyon yapmak suretiyle, ilgili tesisin iptal ve rezervasyonu kullanmama durumlarında uygulanan şartlarına ve ek tesisin sunduğu hizmet ve/veya mallar dahil kalışınız süresince rezervasyonunuza uygulanabilecek, (temin ile ilgili) ilave koşul ve şartlara tabi olduğunuzu teslim ve tasdik edersiniz (tesislerin temin ile ilgili koşul ve şartları ilgili tesislerden öğrenilebilir). Tesislerin iptal ve rezervasyon kullanılmaması durumunda uyguladıkları genel koşullar internet sitemizdeki tesis bilgi sayfalarında ve teyit için gönderilen e-posta iletisinde yer aldığı gibi rezervasyon işlemi esnasında da hatırlatılmaktadır. Belirli fiyat ve özel fırsatların iptal veya değişikliğe mani olmadığına dikkat ediniz. Lütfen rezervasyonunuzu yapmadan önce oda detaylarını dikkatle kontrol ederek böyle koşullar olup olmadığını tespit ediniz. Ön ödeme veya (tamamen ya da kısmen) ön ödeme gerektiren bir rezervasyonun (önceden uyarı veya haber verilmeden) ilgili (kalan) miktar, konaklama tesisi ve rezervasyona ait ilgili ödeme koşulu uyarınca belirtilen ilgili ödeme tarihinde tam olarak ödenememesi durumunda iptal edilebileceğini lütfen unutmayın. Geç ödeme, yanlış banka, kredi kartı veya para kart bilgileri, geçersiz kredi/para kart veya yetersiz bakiye sizin tedbirinizdedir ve tesis kabul etmediği veya (ön) ödeme ve iptal koşullarına göre aksini kabul etmediği sürece herhangi (iadesiz) ön ödemeli miktar için bir geri ödeme talep edemeyeceksiniz.

Rezervasyonunuzu gözden geçirmek, değiştirmek veya iptal etmek için, teyit için gönderilen e-posta iletisinde açıklanan talimatları uygulamanız gerekmektedir. Tesisin iptal ve rezervasyon kullanmama koşulları, (ön) ödeme uyarınca iptaliniz için sizden cezai ücret tahsil edilebileceğini veya (ön) ödemesi yapılmış miktarlar için geri ödeme alamayabileceğinizi dikkate alın. Rezervasyonunuzu yapmadan önce tesisin iptal, (ön) ödeme ve rezervasyon kullanmama koşullarını dikkatle okumanızı ve ilgili rezervasyon uyarınca kalan ödemelerinizi zamanında yapmayı unutmamanızı tavsiye ederiz.

7. Diğer haberleşme şekilleri

Rezervasyonu tamamladığınız halde, (i) sizi gideceğiniz yer hakkında bilgilendirmek, rezervasyonunuz ve gideceğiniz yer ile ilgili belirli bazı bilgi ve fırsatları (bizzat tercihle talep ettiğiniz ölçüde üçüncü tarafların sunduğu fırsatlar dahil) sizinle paylaşmak amacıyla tesise varışınızdan kısa süre önce göndermemizin söz konusu olabileceği e-postayı ve (ii) tesiste kalışınızdan hemen sonra göndereceğimiz, sizi konuk değerlendirmesi formumuzu doldurmaya davet eden e-postayı almayı kabul etmiş olursunuz. Sizinle iletişim kurma biçimlerimizle ilgili daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamıza göz atın.

8. Feragatname

İşbu koşul ve şartlar beyanında işaret edilen sınırlamalara tabi olmak suretiyle ve yasaların izin verdiği ölçüde, münhasıran hizmetlerimizle ilgili mükellefiyetlerimizi tam anlamıyla yerine getiremememiz neticesinde tarafınızın karşılaştığı, karşıladığı veya maruz kaldığı doğrudan zararlardan, teyit için gönderilen e-posta iletisinde işaret edildiği üzere (ister bir, ister bağlantılı bir dizi olay olsun) rezervasyon toplam tutarınıza eşit bir toplam tutarın tazmininden sorumlu olacağız.

Ancak ne biz ne de siteyi ve içeriğini yaratmak, desteklemek, lanse etmek ya da farklı bir şekilde kullanıma sunmakla iştigal eden sorumlularımız, yöneticilerimiz, çalışanlarımız, temsilcilerimiz, bağlı kuruluşlarımız, iştirakimiz olan şirketler, dağıtıcılarımız, iştirak (dağıtım) ortaklarımız, lisans sahiplerimiz, aracılarımızdan herhangi biri, yazılanın izin verdiği ölçüde; a) herhangi bir cezai, özel, vasıtalı veya dolaylı kayıp veya zararlar, herhangi bir üretim kaybı, kar kaybı, sözleşme kaybı, iyi niyet ve itibar kaybı veya bunlara ziyan gelmesi, tazminat hakkının kaybı b) internet sitemizde yayınlanan (tasviri) tesis bilgileriyle (fiyatlar, kontenjan ve derecelendirme dahil) ilgili herhangi bir hata c) tesisin yerine getirdiği hizmetler ve sunduğu mallar d) internet sitemizin kullanımı, kullanılamaması veya gecikmesi sonucunda, bundan kaynaklanan veya bulunla ilgili olarak tarafınızın karşılaştığı, maruz kaldığı veya karşıladığı (doğrudan, vasıtalı veya dolaylı, veya cezai) zararlar, kayıplar veya maliyetler, veya e) her türlü (kısmi) iptal, çifte rezervasyon, grev, mücbir sebep ya da ihtiyarımızda olmayan herhangi başka bir olay dahil olmak üzere, tesise ait veya (tamamen veya kısmen) tesise (çalışanlarına, yöneticilerine, görevlilerine, aracılarına, temsilcilerine veya iştiraki şirketlere) atfedilebilecek (kanuni) fiiller, hatalar, ihlaller, (ağır) ihmaller, kasti suistimal, kusurlar, adem-i ifa, yanlış beyanlar, haksız muamele veya kusursuz sorumluluğa bağlı her türlü (kişisel) yaralanma, ölüm, mülki zarar, veya tarafınızın karşılaştığı, maruz kaldığı veya karşıladığı diğer (doğrudan, vasıtalı, özel, dolaylı, veya cezai) zararlar, kayıplar veya maliyetlerden mesul tutulamayız.

Kaldığınız konaklama tesisi ödemeyi sizden alacaksa (veya aldıysa) ya da oda fiyatının ödemesini bizim yaptığımız durumlarda tesisin her koşulda geçerli vergi makamı tarafından oda fiyatının toplamına uygulanan vergilerin toplanması, tutulması, havalesi ve ödemesinden sorumlu olduğunu kabul ediyorsunuz. Otel-booking.com geçerli vergi makamı tarafından oda fiyatının toplamına uygulanan vergilerin toplanması, tutulması, havalesi ve ödemesinden sorumlu veya yükümlü değildir.

9. Fikri mülkiyet hakları

Aksi belirtilmediği sürece hizmetlerimiz için gereken, veya internet sitemizde yayınlanan ya da internet sitemizce kullanılan yazılımlar ve internet sitemizdeki içeriğin ve bilgilerin ve malzemenin fikri mülkiyet hakları (telif hakları dahil) Otel-Booking.com ikmal ve tedarikçilerine aittir.

10. Muhtelif

Yasaların izin verdiği ölçüde, bu koşul ve şartlar ve hizmetlerimizin tedariği Türkiye hukukuna tabi olacak ve aynı hukuk uyarınca tefsir edilecek ve bu genel koşul ve şartlardan ve hizmetlerimizden kaynaklanan herhangi bir ihtilaf yalnızca Türkiye, İstanbul mahkemelerince görülecektir

İşbu koşul ve şartların herhangi bir hükmünün geçerliğini veya bağlayıcılığını yitirmesi, geçersiz veya uygulanamaz hale gelmesi durumunda aynı koşul ve şartların tüm diğer hükümleri bağlayıcılığını koruyacak ve saklayacaktır. Böyle bir durumda dahi geçersiz hüküm ilgili hukukun izin verdiği ölçüde uygulanmaya devam edecek olup, işbu koşul ve şartların içeriği ve amacı çerçevesinde en azından geçersiz, uygulanamayan ve bağlayıcı olmayan hükmünkine benzer bir sonucu kabullenmeye razı olmanız gerekecektir.

11. Otel-booking.com hakkında

Hizmetlerimizin tamamının sağlayıcısı HSL ORGANİZASYON SEYAHAT TURİZM İÇ VE DIŞ TİCARET LTD ŞTİ.’ dir. Merkezi Alemdar Mahallesi Divanyolu Caddesi No:48/306 Sultanahmet-Fatih/İstanbul-Türkiye adresinde konuşlanmış olup İstanbul Ticaret Odası siciline 900853 numarasıyla kayıtlı bulunmaktadır.